Oude huizen op kwetsbare grond
In Nederland liggen 28.517 postcodegebieden die de landelijke kaart van RVO als kwetsbaar aanmerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Daarin staan 583.286 panden.
Landelijk
- Postcodegebieden op kwetsbare grond met 80% of meer panden van voor 1970
- 28.517
- Panden in die postcodegebieden
- 583.286
- Aandeel van alle 9.761.853 panden in de dataset
- 6,0%
Gemeenten met 50 of meer
Alle gemeenten met minstens 50 van zulke postcodegebieden. Kies een gemeente voor de cijfers per woonplaats. Sorteer op aantal panden of op het aandeel van alle panden in de gemeente.
| Gemeente | Postcodegebieden | ||
|---|---|---|---|
| Dordrecht | 1.060 | 26.565 | 42,2% |
| Leeuwarden | 1.570 | 23.260 | 35,0% |
| Groningen | 1.755 | 23.122 | 23,2% |
| Zwolle | 991 | 18.462 | 26,9% |
| Hoeksche Waard | 463 | 13.776 | 24,2% |
| Delft | 1.033 | 13.626 | 39,1% |
| Súdwest-Fryslân | 809 | 13.310 | 22,3% |
| Alphen aan den Rijn | 607 | 12.518 | 20,1% |
| Middelburg | 605 | 11.746 | 37,5% |
| Terneuzen | 546 | 11.597 | 27,8% |
| Utrecht | 599 | 11.525 | 8,2% |
| Vlissingen | 585 | 11.148 | 37,9% |
| Zwijndrecht | 374 | 10.475 | 42,9% |
| Sluis | 429 | 8.977 | 31,3% |
| Ridderkerk | 387 | 8.974 | 38,2% |
| Goeree-Overflakkee | 280 | 8.617 | 20,1% |
| Nissewaard | 366 | 8.314 | 16,7% |
| Zevenaar | 342 | 7.418 | 24,2% |
| Haarlemmermeer | 281 | 6.759 | 7,8% |
| Stichtse Vecht | 345 | 6.554 | 16,9% |
| Woerden | 306 | 6.491 | 21,2% |
| Vijfheerenlanden | 289 | 6.475 | 17,6% |
| Tiel | 290 | 6.371 | 24,9% |
| West Betuwe | 245 | 6.244 | 17,4% |
| Goes | 315 | 6.168 | 24,0% |
| Arnhem | 263 | 6.069 | 7,4% |
| Purmerend | 264 | 6.064 | 13,4% |
| Krimpenerwaard | 204 | 5.951 | 15,5% |
| Schouwen-Duiveland | 318 | 5.879 | 17,3% |
| Westland | 249 | 5.657 | 8,4% |
| Noordoostpolder | 244 | 5.557 | 16,8% |
| Bodegraven-Reeuwijk | 216 | 5.457 | 23,2% |
| Hoorn | 284 | 5.369 | 13,3% |
| Papendrecht | 185 | 5.323 | 29,8% |
| Overbetuwe | 255 | 5.014 | 16,1% |
| Lansingerland | 161 | 4.939 | 13,8% |
| Tholen | 250 | 4.668 | 25,1% |
| Moerdijk | 190 | 4.604 | 15,8% |
| Pijnacker-Nootdorp | 192 | 4.539 | 14,1% |
| Het Hogeland | 256 | 4.467 | 11,7% |
| Alblasserdam | 142 | 4.460 | 40,6% |
| Leiderdorp | 203 | 4.386 | 31,6% |
| Hendrik-Ido-Ambacht | 131 | 4.294 | 24,9% |
| Heerhugowaard | 127 | 4.274 | 13,0% |
| Lingewaard | 189 | 4.258 | 14,9% |
| Gorinchem | 262 | 4.167 | 21,7% |
| Noardeast-Fryslân | 285 | 4.163 | 12,2% |
| Nieuwegein | 186 | 4.113 | 12,4% |
| Maassluis | 243 | 3.949 | 26,1% |
| Zoetermeer | 210 | 3.859 | 6,9% |
| Culemborg | 161 | 3.840 | 21,5% |
| Hellevoetsluis | 127 | 3.830 | 16,2% |
| Reimerswaal | 174 | 3.754 | 23,0% |
| Waadhoeke | 206 | 3.585 | 9,6% |
| Zuidplas | 137 | 3.580 | 13,5% |
| Molenlanden | 139 | 3.569 | 11,9% |
| Barendrecht | 103 | 3.284 | 12,1% |
| Brielle | 126 | 3.207 | 28,0% |
| Veere | 183 | 3.134 | 14,1% |
| Oude IJsselstreek | 158 | 3.101 | 11,1% |
| Waterland | 163 | 3.098 | 25,1% |
| Medemblik | 143 | 3.091 | 11,2% |
| Albrandswaard | 132 | 3.087 | 19,3% |
| Altena | 131 | 3.028 | 7,5% |
| Harlingen | 139 | 2.842 | 24,8% |
| Steenbergen | 121 | 2.736 | 14,9% |
| Enkhuizen | 148 | 2.705 | 23,8% |
| Zaltbommel | 123 | 2.613 | 13,9% |
| Kaag en Braassem | 123 | 2.588 | 12,9% |
| Buren | 122 | 2.526 | 13,0% |
| Nieuwkoop | 98 | 2.456 | 12,8% |
| Borsele | 146 | 2.447 | 14,4% |
| Waddinxveen | 107 | 2.361 | 13,9% |
| Dronten | 114 | 2.341 | 9,4% |
| Langedijk | 112 | 2.318 | 15,9% |
| Neder-Betuwe | 84 | 2.308 | 12,4% |
| Hulst | 122 | 2.289 | 10,1% |
| Midden-Delfland | 106 | 2.282 | 18,2% |
| Cuijk | 93 | 2.262 | 13,6% |
| Hollands Kroon | 91 | 2.258 | 5,7% |
| De Ronde Venen | 82 | 2.171 | 7,3% |
| Westerkwartier | 122 | 2.143 | 4,5% |
| Bunnik | 82 | 2.128 | 20,2% |
| Schagen | 98 | 2.113 | 6,0% |
| Wormerland | 81 | 2.078 | 21,6% |
| Beuningen | 102 | 1.998 | 12,3% |
| Stede Broec | 75 | 1.969 | 14,6% |
| Uitgeest | 75 | 1.949 | 22,6% |
| IJsselstein | 105 | 1.937 | 11,0% |
| Delfzijl | 124 | 1.909 | 9,5% |
| Koggenland | 71 | 1.856 | 12,6% |
| West Maas en Waal | 96 | 1.854 | 14,5% |
| Maasdriel | 64 | 1.795 | 10,0% |
| Gooise Meren | 57 | 1.697 | 4,6% |
| Venlo | 57 | 1.586 | 2,5% |
| Landsmeer | 77 | 1.584 | 20,5% |
| Heusden | 52 | 1.513 | 5,0% |
| Oudewater | 67 | 1.414 | 19,6% |
| Wijk bij Duurstede | 60 | 1.365 | 8,6% |
| Drechterland | 53 | 1.355 | 10,6% |
| Druten | 68 | 1.340 | 11,6% |
| Katwijk | 77 | 1.326 | 4,3% |
| Montfoort | 57 | 1.282 | 13,3% |
| Olst-Wijhe | 66 | 1.272 | 9,5% |
| Lelystad | 52 | 1.242 | 2,9% |
| Teylingen | 97 | 1.237 | 5,4% |
| Maastricht | 65 | 1.221 | 2,1% |
| Oss | 78 | 1.097 | 1,7% |
| Zoeterwoude | 68 | 1.052 | 18,3% |
| Leiden | 59 | 1.036 | 1,9% |
| Roermond | 51 | 1.025 | 3,1% |
| De Fryske Marren | 62 | 853 | 2,2% |
| Heerenveen | 57 | 799 | 2,4% |
Download de cijfers per gemeente (csv)
Alle gemeenten met minstens 1 zo'n postcodegebied, met het totaal aantal postcodegebieden, het totaal aantal panden, het aandeel en een link naar de gemeentepagina. Puntkomma als scheidingsteken.
Bron en methode
- Bron: Indicatieve aandachtsgebieden funderingsproblematiek van RVO, ontsloten via PDOK, per postcodegebied (PC6). Peildatum 20 november 2024.
- Meegeteld wordt een postcodegebied als de landelijke kaart het categoriseert als kwetsbaar en het aandeel panden van voor 1970, zoals RVO dat in de toelichting bij het postcodegebied vermeldt, 80% of meer is. De panden zijn de BAG-panden in die postcodegebieden.
- De cijfers gaan over 340 gemeenten met data. Een opgeheven gemeente telt mee bij de gemeente waarin ze is opgegaan. Rotterdam en Zaanstad hebben een eigen funderingskaart en ontbreken daarom. Hun postcodegebieden hebben in de landelijke dataset geen klasse.
- De cijfers zijn berekend op de server uit onze kopie van de dataset en worden maximaal 15 minuten bewaard.
- Dit zijn cijfers over gebieden. Ze zeggen niets over een afzonderlijk pand en het is geen funderingslabel. Meer over de methode staat bij hoe werkt onze indicatie.
Voor redacties
Kernzin: In Nederland staat 6,0% van alle panden (583.286 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is.
Methode: De cijfers komen uit de dataset Indicatieve aandachtsgebieden funderingsproblematiek van RVO, per postcodegebied (PC6). Meegeteld wordt een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Het aandeel is het aantal BAG-panden in die postcodegebieden als percentage van alle panden in de dataset. De cijfers gaan over 340 gemeenten met data. Een opgeheven gemeente telt mee bij de gemeente waarin ze is opgegaan. Rotterdam en Zaanstad hebben een eigen funderingskaart en ontbreken daarom.
Bron: RVO, ontsloten via PDOK. Peildatum 20 november 2024.
Overname van deze cijfers is toegestaan met bronvermelding. Noem daarbij CheckFundering en de bron: RVO via PDOK.
Contact voor redacties: pers@checkfundering.nl