Persmateriaal: oude huizen op kwetsbare grond

In Nederland staat 6,0% van alle panden (583.286 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is.

Eerder verschenen

Zeeland

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Vlissingen 37,9%, Middelburg 37,5%, Zeeland 23,7%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Vlissingen, de hoofdgemeente van deze regio: In Vlissingen staat 37,9% van alle panden (11.148 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Zeeland (png)Alle cijfers voor Vlissingen

Groningen

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: gemeente Groningen 23,2% (23.122 panden), Het Hogeland 11,7%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Groningen, de hoofdgemeente van deze regio: In Groningen staat 23,2% van alle panden (23.122 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Groningen (png)Alle cijfers voor Groningen

Zuid-Holland

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Delft 39,1%, Alphen aan den Rijn 20,1%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Delft, de hoofdgemeente van deze regio: In Delft staat 39,1% van alle panden (13.626 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Zuid-Holland (png)Alle cijfers voor Delft

Overijssel

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Zwolle 26,9%, Kampen 2,6%, Deventer 1,8%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Zwolle, de hoofdgemeente van deze regio: In Zwolle staat 26,9% van alle panden (18.462 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Overijssel (png)Alle cijfers voor Zwolle

Gelderland

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Tiel 24,9%, Zevenaar 24,2%, West Betuwe 17,4%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Tiel, de hoofdgemeente van deze regio: In Tiel staat 24,9% van alle panden (6.371 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Gelderland (png)Alle cijfers voor Tiel

Drechtsteden

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Zwijndrecht 42,9%, Dordrecht 42,2%, Ridderkerk 38,2%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Zwijndrecht, de hoofdgemeente van deze regio: In Zwijndrecht staat 42,9% van alle panden (10.475 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Drechtsteden (png)Alle cijfers voor Zwijndrecht

Hoeksche Waard

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Westmaas 38,4%, Puttershoek 30,2%, Oud-Beijerland 25,7%, gemeente Hoeksche Waard 24,2%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Hoeksche Waard, de hoofdgemeente van deze regio: In Hoeksche Waard staat 24,2% van alle panden (13.776 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

De kernzin gaat over de hele gemeente; de grafiek toont ook losse woonplaatsen.

Download de visual voor Hoeksche Waard (png)Alle cijfers voor Hoeksche Waard

Friesland

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Leeuwarden 43,3%, Bolsward 36,5%, Sneek 30,2%, gemeente Súdwest-Fryslân 22,3%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Leeuwarden, de hoofdgemeente van deze regio: In Leeuwarden staat 35,0% van alle panden (23.260 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

De kernzin gaat over de hele gemeente; de grafiek toont ook losse woonplaatsen.

Download de visual voor Friesland (png)Alle cijfers voor Leeuwarden

Ridderkerk, Albrandswaard en Barendrecht

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Ridderkerk 38,2%, Albrandswaard 19,3%, Barendrecht 12,1%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Ridderkerk, de hoofdgemeente van deze regio: In Ridderkerk staat 38,2% van alle panden (8.974 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Ridderkerk, Albrandswaard en Barendrecht (png)Alle cijfers voor Ridderkerk

Sluis en Terneuzen

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Sluis 31,3%, Terneuzen 27,8%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Sluis, de hoofdgemeente van deze regio: In Sluis staat 31,3% van alle panden (8.977 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Sluis en Terneuzen (png)Alle cijfers voor Sluis

Leiderdorp en Zoeterwoude

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Leiderdorp 31,6%, Zoeterwoude 18,3%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Leiderdorp, de hoofdgemeente van deze regio: In Leiderdorp staat 31,6% van alle panden (4.386 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Leiderdorp en Zoeterwoude (png)Alle cijfers voor Leiderdorp

Goeree-Overflakkee

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Goeree-Overflakkee 20,1%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Goeree-Overflakkee, de hoofdgemeente van deze regio: In Goeree-Overflakkee staat 20,1% van alle panden (8.617 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Goeree-Overflakkee (png)Alle cijfers voor Goeree-Overflakkee

Maassluis en Nissewaard

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Maassluis 26,1%, Nissewaard 16,7%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Maassluis, de hoofdgemeente van deze regio: In Maassluis staat 26,1% van alle panden (3.949 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Maassluis en Nissewaard (png)Alle cijfers voor Maassluis

Bodegraven-Reeuwijk en Woerden

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Bodegraven-Reeuwijk 23,2%, Woerden 21,2%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Bodegraven-Reeuwijk, de hoofdgemeente van deze regio: In Bodegraven-Reeuwijk staat 23,2% van alle panden (5.457 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Bodegraven-Reeuwijk en Woerden (png)Alle cijfers voor Bodegraven-Reeuwijk

Waterland en omgeving

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Waterland 25,1%, Wormerland 21,6%, Landsmeer 20,5%, Purmerend 13,4%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Waterland, de hoofdgemeente van deze regio: In Waterland staat 25,1% van alle panden (3.098 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Waterland en omgeving (png)Alle cijfers voor Waterland

Tholen, Goes en Reimerswaal

Staafdiagram met het aandeel van alle panden in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt met 80% of meer panden van voor 1970: Tholen 25,1%, Goes 24,0%, Reimerswaal 23,0%, Nederland 6,0%.

Kernzin voor Tholen, de hoofdgemeente van deze regio: In Tholen staat 25,1% van alle panden (4.668 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Download de visual voor Tholen, Goes en Reimerswaal (png)Alle cijfers voor Tholen

Meer gemeenten

Dordrecht

In Dordrecht staat 42,2% van alle panden (26.565 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Alle cijfers voor Dordrecht

Alblasserdam

In Alblasserdam staat 40,6% van alle panden (4.460 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Landelijk is dat 6,0%.

Alle cijfers voor Alblasserdam

Dataset per gemeente en per woonplaats

De cijfers achter de grafieken als bestand, om zelf te sorteren en te vergelijken. Kolommen: panden in totaal, panden in een kwetsbaar postcodegebied, het aandeel in procenten, de plek op aandeel en de plek op aantal panden, met bron en peildatum. Puntkomma als scheidingsteken, decimale komma.

Definitie: een pand telt mee als het in een postcodegebied staat dat RVO als kwetsbaar aanmerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Het aandeel is dat aantal als percentage van alle panden in de gemeente of woonplaats. Postcodegebieden in gemeenten met een eigen funderingskaart (Rotterdam en Zaanstad) tellen niet mee. Bron: RVO, Indicatieve aandachtsgebieden funderingsproblematiek, via PDOK, peildatum 20 november 2024. Gemeentenamen volgens de indeling van 2020, zoals in de dataset van RVO. Plekken: gelijke waarden delen een plek; een gemeente of woonplaats zonder panden in deze categorie krijgt geen plek. Alleen woonplaatsen met 500 panden of meer krijgen een plek; kleinere woonplaatsen staan wel in het bestand, met een opmerking.

Grafiek per gemeente

Voor elke gemeente in de dataset een grafiek van 1200 bij 675 pixels: het aantal panden in oude buurten op kwetsbare grond, het aandeel van alle panden, de plek van 353 op aandeel en de gemeenten waarmee de gemeente een grens deelt, naast het landelijke gemiddelde. Voor gemeenten die na 2020 zijn samengevoegd, is de grafiek de som van de oude gemeenten, zonder plek.

Landelijke top 10 (png)

Ranglijst per provincie (png)

Alle gemeenten staan in de tabel met cijfers per gemeente.

Voor redacties

Kernzin: In Nederland staat 6,0% van alle panden (583.286 panden) in een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is.

Methode: De cijfers komen uit de dataset Indicatieve aandachtsgebieden funderingsproblematiek van RVO, per postcodegebied (PC6). Meegeteld wordt een postcodegebied dat RVO als kwetsbaar heeft aangemerkt en waar 80% of meer van de panden van voor 1970 is. Het aandeel is het aantal BAG-panden in die postcodegebieden als percentage van alle panden in de dataset. De cijfers gaan over 340 gemeenten met data. Een opgeheven gemeente telt mee bij de gemeente waarin ze is opgegaan. Rotterdam en Zaanstad hebben een eigen funderingskaart en ontbreken daarom.

Bron: RVO, ontsloten via PDOK. Peildatum 20 november 2024.

Overname van deze cijfers is toegestaan met bronvermelding. Noem daarbij CheckFundering en de bron: RVO via PDOK.

Contact voor redacties: pers@checkfundering.nl